10.12.2018 - Gaziantep'in En Sevilen Sayfası

6 Milyon Kişiye Çorba İkramı

6 Milyon Kişiye Çorba İkramı

Şahinbey Belediyemiz, işlerine günün erken saatlerinde başlayan vatandaşların ve öğrencilerin içini ısıtmaya dağıttığı çorba ile devam ederken, 2009 yılından bu yana 6.240.945 kişiye çorba ikramında bulunuldu.

Şahinbey Belediyemiz tarafından şehrin 8 değişik noktasına kurulan çorba ikram noktalarında sabahın erken saatlerinde işe giden işçi ve öğrencilere çorba dağıtılıyor. Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına devam eden Şahinbey Belediyemiz sabahları 5 bin 500 vatandaşa sıcak çorba, ikramında bulunmaya devam ediyor. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, 2009 yılından bu yana 6 milyon 240 bin 945 kişiye çorba ikramında bulunduklarını söyledi

Şahinbey Belediyesi bünyesinde hizmet veren Mimar Sinan Gençlik Merkezi’nde bulunan aşevi gece ve gündüz çalışarak ihtiyaç sahibi vatandaşlar için yemek ve çorba hazırlıyor. Aşevi her gün 8 noktada bulunan çorba dağıtım kulübelerine tedarikte bulunuyor.

8 Noktada Sıcak Çorba İkramı

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, ilçenin değişik noktalarında çorba dağıtımı yaptıklarını belirterek;  ” Şehreküstü Kavşağı, Tıp Fakültesi karşısı, Taner Kışlalı Parkı, Perilikaya Kavşağı, Üniversite karşısı,  Kurban Baba ve Rüştü Uzel Endüstri Meslek Lisesi önü ve Düztepe Yaşam Hastanesi karşısında dağıtım yapıyoruz. Buralara baktığımız zaman işçilerimizin ve öğrencilerimizin yoğunlukta olduğu noktalar olduğunu görecekseniz. Hafta içi her gün 5 bin 500 kişiye buralarda sıcak çorba ikramında bulunuyoruz. 2009 yılından bu yana çorba ikramımızdan 6 milyon 240 bin 945 kişi faydalandı. Bütün vatandaşlarımıza afiyet olsun diyorum.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ