08.12.2018 - Gaziantep'in En Sevilen Sayfası

Antalya’dan Gaziantep’e Gönül Köprüsü

Antalya’dan Gaziantep’e Gönül Köprüsü
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, beraberindeki 200 kişilik heyetle ilimizi ziyaret etti.
Başkan Türel ve heyetini havalimanında Vali Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman ve il protokolü karşıladı.
Yöresel halkoyunları ekibi ve çiçeklerle karşılanan heyet Valiliğimizce verilen kahvaltıda Gaziantepliler ile buluştu.
Kahvaltı buluşmasında bir konuşma yapan Vali Yerlikaya; “Başkan Türel ve Antalya’nın çok farklı kesimlerinden oluşan kıymetli misafirlerimizi ilimizde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Sabahımızı aydınlattınız sağ olun var olun.
 Bu buluşma gönlü özlem duyan bütün kardeşlerimizi davet ettik. Şehrimizin tarihi ve kültürel mekanlarını yakından görmeniz ve şehrimizi yakından tanımanız en büyük temennimiz. Kalplerimizdeki sevgiyi daha da parlatmaya vesile olan buluşmaları çok önemsiyoruz.
Allahın verdiği nimetlere şükrediyor, yaptığımız işin hakkını vererek, şehirlerimize, vatanımıza milletimize en güzel şekilde hizmet etmeye gayret ediyoruz.
Allah birliğimizi, beraberliğimizi kardeşliğimizi artırsın. Sizleri sevgi ve muhabbetle selamlıyor, şehrimize hoşgeldiniz diyorum” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yaptığı konuşmada; “Gazi şehrin güzel insanlarının havalimanından beri gösterdiği misafirperverliğe hepimiz adına teşekkür ediyorum.
Türkiye’nin dört bir yanı adeta bir açık hava müzesi. Bu ülkenin değerlerine kast edenler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacak. Bizler ülkemizin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına gönül köprülerini ne kadar güçlendirirsek o kadar iyi olacak.
Memleketimizin bir köşesinde huzursuzluk varsa diğer tarafında huzur olamaz. Gönül köprülerimizi kurmak, hep birlikte Türkiye olduğumuzu herkese göstereceğiz.
Bugün bu sofrada hep birlikte olduğumuzu gösterme fırsatı verdikleri için Gaziantep Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçen bütün arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Biz hep birlikte güçlü Türkiyeyiz” dedi.
Başkan Türel ve beraberindeki heyet kahvaltı programı sonrasında tarihi ve kültürel mekanlarında incelemelerde bulunmak üzere hareket ettiler.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ