10.12.2018 - Gaziantep'in En Sevilen Sayfası

Bir annenin feryadı…

Bir annenin feryadı…

2015 yılında çocuğunun eski eşi tarafından Suriye’ye kaçırıldığını iddia eden anne Tuğba Ş., oğluna kavuşmak için yaklaşık 3 yıldır her yolu denedi; fakat henüz bir haber alamadı.

Gaziantep doğumlu olan Tuğba Ş., yıllardır Hollanda’da yaşıyor. İşi gereği memleketinden uzaklaşmak zorunda kalan Tuğba Ş., çalıştığı iş yerinden izin alarak 2015 yılında, o zaman 11 yaşında olan oğlu Samed Angun ile birlikte Gaziantep’e geldi.

İddiaya göre, Gazianep’e geldiklerinde Samed Angun’un babası Harun Angun, çocuğunu görmek istedi. Tuğba Ş.’nin kaldığı eve giden baba Harun Angun, parka oyun oynamaya götüreceğim dediği Samed Angun’u  kaçırdı. Saatler geçmesine rağmen haber alamayan anne ve yakınları durumu polise bildirse de ne Harun ne de oğlu Samed Angun’den haber alınamadı.

DEAŞ’A KATILDI İDDİASI

Eski eşinin DEAŞ sempatizanı olduğunu sonradan öğrendiğini iddia eden anne Tuğba Ş., “Eski eşim, oğlumu kaçırdıktan sonra aylarca haber alamadık. Daha sonra Suriye’nin Rakka kentine kaçırdığını duyduk. Eski eşimin DEAŞ’a gitmek istediğini daha önce hiç bilmiyordum.  Bunları öğrenir öğrenmez her yere başvurduk ama bir sonuç çıkmadı” dedi.

“ÖLDÜ DEDİLER AMA OĞLUM YAŞIYOR”

Anne Tuğba Ş., aradan geçen zamana rağmen yorulmadı ve çocuğuna kavuşmak için her yolu denedi. Gaziantep’te gitmediği, başvurmadığı yer kalmayan çaresiz anne, yeniden Hollanda’ya dönmek zorunda kaldı. Hollanda’da olmasına rağmen Türk makamlarına ulaşmaya çalışan ve olayı basına anlatmaya çalışan anne Tuğba Ş., son olarak şu ifadeleri kullandı: “Eski eşim Harun ile oğlumun 2016’nın Haziran ayında Rakka’da öldüklerini duydum.  Ama bu duyduklarımın gerçek olmadığını düşünüyorum. Oğlum hala yaşıyor. Oğlumun bulunması için her yolu deneyeceğim. Buradan Türk makamlarına ve Türk basınına da sesleniyorum. Bana yardımcı olun. Tek başıma elimden bir şey gelmiyor ama sizler de yardımcı olursanız belki oğluma yeniden kavuşurum.”

Haber Merkezi

Gaziantep Mega Haber

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ