05.12.2018 - Gaziantep'in En Sevilen Sayfası

Çiftçilere Bir Destek Daha

Çiftçilere Bir Destek Daha

Daha önce çiftçilere buğday tohumu ve gübre desteğinde bulunan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, şimdi de büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için yem desteğinde bulunacak.

Çiftçilere 2.000 ton Ceyhan 99 buğday tohumu ve gübre dağıtımı yapan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilerin yüzünü güldürecek bir projeye daha imza attı. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’nın önderliğinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan ile bir araya gelerek çiftçilere büyükbaş ve küçükbaş hayvan yemi desteği için protokol imzaladı. İmzalanan protokol ile Şahinbey ilçesi çiftçilerine 3.500 Ton yem desteği sağlanacak.

Sosyal Belediyecilik Projesi

İmzalanan protokol sonrasında değerlendirmede bulunan Vali Ali Yerlikaya; “Şahinbey Belediyemiz sosyal belediyecilik projelerine devam ediyor. Şahinbey İlçemizde hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimize yönelik verilen bu büyük destekten memnunuz. Bu önemli hizmetinden dolayı Şahinbey Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi.

Desteğimiz Devam Edecek

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, çiftçilere verilen desteğin devam edeceği müjdesini vererek, “Protokol kapsamında çiftçilerimize toplamda 3.500 Ton’a kadar büyükbaş ve küçükbaş hayvan yemi desteği vereceğiz. Her bir çiftçimiz küçükbaş hayvan için 1.000, büyükbaş için 2.000 kg. destek başvurusu yapabilecektir. Başvurulan yem miktarının yüzde 50’sini çiftçimiz, yüzde 50’sini belediyemiz karşılayacak. Bundan önce tohum ve gübre desteği yaptığımız gibi bundan sonra da çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu konularda desteklemelerimiz devam edecek” şeklinde konuştu.

Yerel Yönetimlerin Desteği Önemli

Gıda ve Tarım Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Karayılan, verilen destekten dolayı teşekkür ederek, “İlimizde tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi konusunda yerel yönetimlerimizin desteği bizler için çok önemli. Yapılan desteklerin çiftçilerimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyor, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ