09.12.2018 - Gaziantep'in En Sevilen Sayfası

Gaziantep Nurdağı Hamidiye ile Kuzoluk Gölet ve Sulaması İnşaatları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Gaziantep Nurdağı Hamidiye ile Kuzoluk Gölet ve Sulaması İnşaatları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

DSİ 20. Bölge Müdürü Sayın Emrah KÖLEOĞLU başkanlığında, yardımcısı Osman ÇİÇEKDAĞ ve Barajlar HES Şube Müdürü Abdulkadir ŞAHİN’den oluşan heyet Gaziantep Nurdağı Hamidiye ve Kuzoluk Göletleri inşaatlarını denetledi.

Hamidiye Göleti Gaziantep ili Nurdağı ilçesi Hamidiye Köyünün 1,7 km güneydoğusunda Çeltik Deresi üzerinde olup Göletin gövde dolgusu 150 000 m3 tür. Gövdesi Kil Çekirdekli Kaya Dolgu tipindeki Göletin depolama hacmi 1,86 hm³ ve temelden yüksekliği 29 m’dir. Proje ile 2740 dekar arazi, basınçlı borulu şebekeyle (yağmurlama+damla) sulanacaktır. Gölet inşaatında şimdiye kadar gövde ve dolusavak kazıları, enjeksiyon işleri ile konduvi imalatları tamamlanmış olup dolusavak imalatlarına başlanılmış ve ayrıca gövde dolgu imalatlarına başlanılacaktır.  Proje tamamlandığında yöre çiftçisine yaklaşık 2.000.000 TL/Yıl net gelir artışı ve4780 Kişiye istihdam sağlayacaktır.

Kuzoluk Göleti Gaziantep ili Nurdağı ilçesinin 26 km güneydoğusunda, Kuzoluk köyünün 3km kuzeydoğusunda Çınarlı Deresi üzerinde olup Göletin gövde dolgusu 310 000 m³ tür. Gövdesi Kil Çekirdekli Kaya Dolgu tipindeki Göletin depolama hacmi 0,87 hm³ve temelden yüksekliği 36,50 m’dir. Proje ile 1500 dekar arazi, basınçlı borulu şebekeyle (yağmurlama+damla) sulanacaktır. Gölet inşaatında şimdiye kadar gövde ve dolusavak kazıları, enjeksiyon işleri ile konduvi imalatları tamamlanmış olup gövde dolgusuna başlanılacaktır.  Proje tamamlandığında yöre çiftçisine yaklaşık 119.550.000 TL/Yıl net gelir artışı ve 2620 Kişiye istihdam sağlayacaktır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ