16.11.2018 - Gaziantep'in En Sevilen Sayfası

Gaziantepspor’da skandal!

Gaziantepspor’da skandal!

Gaziantep’te duyanları çok şaşırtacak bir olay yaşandı. Gaziantepspor Kulübü, Avrupa’da şampiyon olan bilardo şubesini kapattı.

Gaziantep’te ‘Sadece Türkiye’de olur’ diyebileceğimiz bir olay yaşandı. Avrupa’da şampiyonluğa ulaşan Gaziantepspor’un bilardo şubesi, kapatıldı. Futbolda milyon dolarları bulan yatırımlar yapan ancak hemen her sezon ligde düşmemeye oynayan Gaziantepspor Kulübü’nün aldığı bu karar tam bir skandal niteliğinde…

Tarık ERYİĞİT / HABER DETAY

Portekiz’de düzenlenen 3 Bant Bilardo Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonası’nda zirveye çıkaran göğsümüzü kabartan Gaziantepspor Bilardo Takımı’nın şampiyonluk sevinci kısa sürdü. Bundan yaklaşık bir ay önce tüm Türkiye’nin konuştuğu takımın kapısına kilit vuruldu. Avrupa’nın en büyük kupasını ülkemize getiren Gaziantep ekibi, uygun şartların oluşmaması nedeniyle tarihe karıştı.

Tayfun Taşdemir, Frederic Caudron, Murat Naci Çoklu ve Can Çapak’tan oluşan Gaziantepspor Bilardo Takımı’nın adı artık sadece, Avrupa Şampiyon Kulüpler Şampiyonası’nın tarih sayfalarında ‘Kazanan Takımlar’ın arasında yazacak.

KAPTAN ŞİKAYET ETMİŞTİ

Gaziantepspor Bilardo Takımı kaptanı Hakan Adıgüzel, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası zaferinden sonra yaptığı açıklamalarda ilgisizlikten şikayetçi olmuştu. Bu günlerin geleceğini adeta önceden kestiren Adıgüzel, şunları söylemişti:

“Porto’da düzenlenen 3 Bant Avrupa Şampiyonası’na gideceğimizi Asbaşkan Bülent Konca, Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Kızıl, Transfer Komitesi Üyesi Mehmet İhsan Güney ve Başkan İbrahim Kızıl ile konuştuk. Sürekli gideceğimizi ve bu turnuvanın önemini söylememize rağmen bizi kimse dikkate almadı. Hatta telefonlarımıza bile çıkılmadı. Son çare oyuncularında prestijini düşünerek kendi imkanlarımızla gideceğimiz yönünde karar kıldık. Nitekim Mehmet İhsan Güney sadece bizim uçak biletlerimizi aldı. Bizim zorlamamıza rağmen Porto’da düzenlenen şampiyonaya ancak katılabildik.”

SÖZÜN BİTTİĞİ YER

Gaziantep’te yaşanan skandalın ayrıntılarını da paylaşan Adıgüzel, son noktayı Başkan İbrahim Kızıl’ın “Tutmuyorum sözümü kardeşim” şeklindeki ifadesi sonrası koyduklarını söyledi.

Skandal olayı anlatan Adıgüzel, yaşadıkları sıkıntıları anlatmalarına rağmen yönetim tarafından kendilerine destek verilmediğinin altını çizerken, şunları söyledi:

“Sıkıntılar var ve turnuvaya gideceğiz’ dedik. Başkan İbrahim Kızıl’dan gelen cevap ise beni oldukça şaşırttı. ‘İlgilenmiyoruz kardeşim artık, sıkıntıları halletmiyoruz. Biz bu işi yapamıyoruz. Beni bir daha bu tür durumlar için aramayın’ dedi. Ben ise yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik ve sizin sözünüzle buralara kadar geldik dememe rağmen yine cevabı net oldu. ‘Tutmuyorum sözümü kardeşim’ demesi, tabi sözün bittiği yerdi artık.”

KENDİLERİ ÖDEDİ

Gaziantep’te hiç beklemedikleri bir durumla karşı karşıya kaldıklarını ifade eden ancak yine de vazgeçmediklerini de sözlerine ekleyen kaptan, sözlerini “Biz yine de Gaziantep ve Gaziantepspor için son görevimizi yerine getirmemiz gerektiğini düşündük. Takımda yabancı oyuncu olan tek kişi Frederic Coudron’du… Taksiti ödenmezse onun turnuvaya katılmayacağını biliyorduk. O yüzden 7 bin Euro gibi bir parayı kendi aramızda topladık ve Coudron’un Şampiyonaya katılmasını sağladık” diyerek tamamlamıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ