07.12.2018 - Gaziantep'in En Sevilen Sayfası

Gaziantep’te işadamı 1000 koyunu kurban etti

Gaziantep’te işadamı 1000 koyunu kurban etti

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin peşinde “Türkiye’den bu bela giderse bin adağım var” sözünü yerine getiren Gaziantepli bir iş adamı, Türk Kızılayı aracılığıyla yoksullara dağıtılmak üzere bin koyun kestirdi. 

 

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, FETÖ’nün darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanması üstüne meslek adamı Yalçın Şahin’in bin koyun adağının yerine getirilmesi için Şehitkamil ilçesindeki bir mezbahada gerçekleştiren programa katıldı.  Burada konuşan Kınık, 15 Temmuz akşamı milletin iradesini, istikbalini hedef alan menfur saldırı ve kalkışma girişiminin arkasından tüm Türkiye’nin ve bu ülkenin vatandaşlarının tek yürek olduğunu hatırlattı.

 

Bu birliktelik baştan sona darbecilerin püskürtüldüğünü dile getiren Kerem Kınık, “Bugün Gaziantep’te fazla önemli bir buluşmayı gerçekleştiriyoruz. Yalçın Şahin isimli yurt haricen yaşayan bir meslek adamımızın, ülkemiz için yerine getireceği adak için toplandık. Allah, Yalçın Şahin kardeşimizin hayrını kabul etsin.” dedi. Şahin’in 15 Temmuz gecesi, Türkiye’de yaşamış yakınlarını arayarak Türkiye’deki durumu öğrendiğini ve bu sırada “Türkiye’den bu bela giderse bin adağım var” biçiminde adakta bulunduğunu aktaran Kınık, Türkiye’nin normalleşme sürecine girmesiyle bu adağın yerine getirildiğini söyledi. Kerem Kınık, şöyle devam etti: “Iş adamımız Kızılay’ın güvenilirliği konusunda bize teveccüh gösterdi. Kardeşimiz, ‘menfur hücum ve kalkışma girişimi başarıya ulaşmasın’ diye o gece bin kurban adamış. Duaların, adakların, milletin birliği ve kararlılığıyla darbe başarısızlıkla sonuçlandı. Gaziantep’te bağışçımızın adak kurbanlarını Kızılay yoluyla kesip, ihtiyaç sahiplerine, tanık ve gazi yakınlarımıza dağıtacağız.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ