23.10.2018 - Gaziantep'in En Sevilen Sayfası

Nizip Cezaevi kaldırılıyor

Nizip Cezaevi kaldırılıyor

Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, Kıbrıs Mahallesi’ndeki Nizip Ceza ve İnfaz Kurumu’nun bulunduğu yerden kaldırılması için gerekli çalışmaların başladığını bildirdi.

 Yıkılacak cezaevi yerine Karkamış yolu üzerinde organize sanayi bölgesinin karşısında 120 bin metrekare alan üzerine İnşasına başlanan T tipi uluslar arası standartlara uygun 1000 kapalı 250 açık toplam 1.250 kişilik olacak.

Yapılacak çalışmayı sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

İlçemizde Kıbrıs Mahallesinde Eğitim kampüsleri arasında bulunan ceza infaz kurumunun kapasite yetersizliğine ve eğitim yuvasının ortasında bulunması nedeni ile kaldırıyoruz. Yeni cezaevi Karkamış yolu üzerinde organize sanayi bölgesinin karşısında 120 bin metrekare alan üzerine İnşasına başlanan T tipi uluslar arası standartlara uygun 1000 kapalı 250 açık toplam 1.250 kişilik olacak. Tutuklu ve hükümlülerin barınma, sağlık, eğitim ve her türlü iyileştirme taleplerine cevap verecek yeterli fizikî alanlar bulunduracaktır ”

DHA
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ