09.12.2018 - Gaziantep'in En Sevilen Sayfası

Nizip’in 2023 Yılı İhracat Hedefi 750 Milyon Dolar

Nizip’in 2023 Yılı İhracat Hedefi 750 Milyon Dolar

Nizip Kaymakamı Kemal Şahin Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, Meclis Başkanı Mustafa Doktoroğlu ve Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri’ni ziyaret etti.

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, “Nizip Kaymakamı Kemal Şahin’e yapmış olduğu iade-i ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Nizip’in ihracatı, üretimi ve istihdamının arttırılması için çalıştıklarını belirten NTO Başkanı Özyurt şunları ifade etti: “ İnşallah bundan önce olduğu gibi bundan sonrada sayın kaymakamımızın görüş ve önerileri doğrultusunda şehrimizi her türlü konuda bir adım daha ileriye taşımak için işbirliği içerisinde çalışacağız. Odamızın 1400 faal üyesi bulunmakta olup ilçemiz 350-400 milyon dolar civarında ihracat yapmaktadır. Eğer ilçemiz il olsaydı Türkiye sıralamasında 81 il arasında ilk 35’in içerisinde olacaktı. Bundan dolayı Nizip’te bir Gümrük Müdürlüğü kurulması ve yanında gümrük müşavirliklerinin oluşturulması, ihracat yapmak isteyen ve yapamayan firmalarımız için de bir teşvik oluşturulması için güçlü bir şekilde kamuoyu oluşturmalıyız. 2023 yılı hedeflerimiz arasında Nizip en az 750 milyon dolar ihracat yaparak üretim ve istihdama katkı sağlamayı planlamaktayız. Bu konuda Odamız üyelerinin ihracat yapmaları için sık sık yurtdışı iş gezileri düzenleyerek ikili iş görüşmeleri, fuar ve fabrika ziyaretleri yaptırmaktadır. Şuan 100-110 firmamız ihracat yapmaktadır, bu sayıyı daha üst seviyelere taşımanın çabası içerisindeyiz. Nizip Ticaret Odası olarak sadece Nizip’in ticaret hayatı ile değil, sosyal ve kültürel olarak da gelişmesi için elimizi her türlü taşın altına çekinmeden koyacağımızı belirtmek isterim. Sayın Kaymakamımız ile şehrimiz ve ülkemizin huzuru refahı ve ekonomik olarak kalkınması açısından güzel bir çalışma dönemi geçiririz.” dedi.

Nizip’i beklediğinden daha çok iyi gördüğünü ifade eden Nizip Kaymakamı Kemal Şahin sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Nizip’i hem ticareti, hem sanayisi, hem de insanı bakımında son derece iyi bir durumda gördüm. Tabi ki bunlar Nizip’in sanayici ve işadamlarının özverili çalışmaları sonucu ortaya çıkan güzel gelişmelerdir. İnşallah hep beraber daha iyi işlere imza atabilirsek benim açımdan daha da memnuniyet verici olacaktır. Organize sanayi bölgemizde üç fabrikamızı ziyaret ettim. İnşallah fırsat buldukça diğer sanayicilerimize de ziyaret edeceğim. İlçemizde bulunan kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları yapacağımız çalışmalar ve faaliyetler bizim için çok önemli. Temennimiz o ki bu diyaloglar Nizip’e önemli hizmetler olarak geri dönecek. Bizler işadamlarımızın her zaman yanınızdayız üzerimize ne görev düşerse sizlere her zaman destek vermeye hazırız.” şeklinde konuştu.

Yapılan ziyarete Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mahmut Polat, Abdulkadir Akkuş, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri de katıldı.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ