22.10.2018 - Gaziantep'in En Sevilen Sayfası

OĞUZELİ DOĞAL GAZA KAVUŞTU

OĞUZELİ DOĞAL GAZA KAVUŞTU
Oğuzeli ilçemiz düzenlenen törenle doğal gaza kavuştu.  
Oğuzeli ilçesinde düzenlenen törene, Vali Ali Yerlikaya, Gaziantep Milletvekilleri Abdulhamit Gül, Canan Candemir Çelik, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu ile vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını yapan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, ülkemizde ve ilimizde yapılan yatırımlara ilişkin bilgiler verdi.
Daha sonra kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz Gaziantep Milletvekilleri Abdulhamit Gül ve Canan Candemir Çelik birer konuşma yaparak, doğalgazın Oğuzeli ilçemize hayırlı olmasını dileğinde bulunarak, Zorlu Holding ve GAZDAŞ yetkililerine teşekkürlerini bildirdiler.
Törende katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Vali Ali Yerlikaya “Oğuzeli ilçemizin doğalgazla buluşmasının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yeşilin, gökyüzünün altında arzu endam ettiği, toprakla buluştuğu, en güzel yerlerden biri Oğuzeli ilçemizdir.  Bu topraklarda nimet ve bereketin fışkırdığını görüyoruz.
Çevre bizim üzerimizde bir emanettir. İnancımızda da onu korumak, bizden sonrakilere en güzel şekilde devretmek en büyük görevimiz. Dolayısıyla bu görevi yerine getirmede fosil yakıtları yıllardan beri yaktığımız yeter. Artık modern dünyanın kullanmış olduğu doğalgazdan istifade etmemiz gerekiyor.
Bundan 14 -5 yıl evvel 6 vilayet doğalgaz ile buluşmuşken, yakın zamanda Sayın Kurul başkanımızın söylediği gibi bütün vilayetlerde de doğalgaz olacak. Hiçbir vilayet doğalgazsız kalmayacak.
İlçelerimiz de bu imkandan yararlanacak. Bunun en güzel örneği olarak bugün Oğuzeli ilçemizdeyiz. Diğer ilçelerimize de doğalgaz ulaşacak.
Marifet iltifata tabidir. EPDK dan, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığımızdan Allah razı olsun. Böyle güzel bir hizmete, milletvekillerimizle, Hükümetimizle beraber vesile olmak bizim için gerçekten büyük bir övünç kaynağıdır.
Aynı zamanda Tekirdağ’dan tanıdığım Zorlu Holding ailesinin en önemli şirketlerinden GAZDAŞ ile 2,5 yıl oradaki sanayimize ve yeni kurulun organize sanayi bölgesinin dönüşümünde çok büyük bir uyum içerisinde çalıştık. Az zamanda ciddi mesafeler kaydettik.
Gaziantep’te de 8 yıl sıfır bedelle bu hizmetler veriliyorsa bunda da çok büyük bir sadrı genişlik var ve müşteri memnuniyetinde % 97’ye varıyorsa ne mutlu onlara.  Zorlu Holdingin kıymetli başkanına ve bütün çalışanlarına yürekten teşekkür ediyoruz. Allah onlardan da razı olsun” dedi.
Tören Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu tarafından Vali Yerlikaya ve protokol üyelerine plaket takdimi ve protokol üyelerinin hep birlikte doğalgaz yakmalarıyla sona erdi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ