07.12.2018 - Gaziantep'in En Sevilen Sayfası

Özdemirbey Caddesi´nde Sona Doğru

Özdemirbey Caddesi´nde Sona Doğru

Şahinbey Belediyemiz tarafından şehrin trafiğini rahatlatmak için yapılan Özdemirbey Caddesi yol genişletme çalışmalarında sona gelindi.

Gaziantep ulaşımının ana arterlerinden birisi olup, şehir merkezi ile Karataş-Akkent gibi yüzbinlerce vatandaşın yaşadığı bölgeyi birbirine bağlayan Özdemirbey Caddesi’nin devamı olan Düztepe-Dutluk arasındaki yol çalışmalarında sona gelindi. Özdemirbey Caddesi’nin genişletilmesi için yoğun bir çalışma içerisinde olan Şahinbey Belediyemiz bu anlamda asfalt çalışmalarını yapmak için alt yapı çalışmalarının tamamlanmasını bekliyor.

Altyapı Çalışmaları Tamamlanmak Üzere

Ekibiyle birlikte yapılan son çalışmaları yerinde inceleyen Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Özdemirbey Caddesi’nde adım adım sona yaklaşıldığını belirterek, “Özdemirbey Caddesi bizim güney-kuzey istikametinde olan en önemli caddemiz. Daha önce Mehmet Rüştü Uzel Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Düztepe arasındaki 2 şeritli yolu 6 şerite çıkarıp, vatandaşın hizmetine sunmuştuk. Bu yolun devamı olan Düztepe, Dutluk arasında kalan yol çalışmamız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu bölgede kamulaştırma çalışmalarını tamamlayıp akabinde reklaj çalışmamızı yaptık. Şimdi de alt yapı çalışmaları yapılıyor. Bu caddemizde yeniden yol yapımı çalışması olmaması için GASKİ, GAZDAŞ ve TEDAŞ gibi alt yapı kuruluşlarımızın çalışmaları sürüyor. Bu konuda çalışmalar kısa sürede tamamlanacak. Hava şartları da müsaade ederse bizde bir hafta içerisinde refüj ve asfaltlama çalışmasına başlayacağız. Böylece Düztepe-Dutluk arasındaki yolu da vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ