22.10.2018 - Gaziantep'in En Sevilen Sayfası

Şahinbey Belediyesi, 2.213 Öğrenciyi YKS´ye Hazırlıyor

Şahinbey Belediyesi, 2.213 Öğrenciyi YKS´ye Hazırlıyor

ahinbey Belediyemizin Sosyal Tesisleri’nde eğitim alan binlerce öğrenci YKS sınavına hazırlanıyor.

Şahinbey Belediyemizin 6 sosyal tesisinde eğitim alan 2.213 öğrenci öğretmenler nezaretinde YKS sınavına hazırlanıyor.

Öğrencilerimizin Her Zaman Yanındayız

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, eğitime her zaman destek olmaya çalıştığını belirterek, “Doğumdan ölüme kadar her şey eğitimden geçiyor. Belediye olarak birçok çalışma yürütüyoruz. Sosyal tesislerimizde şimdiye kadar birçok öğrenciye eğitim verdik. Dershaneye gitme imkânı olmayan öğrencilere hizmet verdik ve öğrenciler de gerçek anlamda başarılı oldular. Ben öğrencileri ve onların öğretmenlerini de yürekten kutluyorum. Geleceğimize yön verecek olan gençlerimiz için elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

Başkanımıza Teşekkür Ediyoruz

Şahinbey Belediyemizin Yaşar Torun Gençlik Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerden  Dilek Özçelik, “Yaşar Torun Gençlik Merkezi’ne gelerek üniversiteye hazırlanıyorum. Burada aldığım eğitimin karşılığı olarak hiçbir ücret ödemiyoruz. Belediyemiz tarafından verilen kitaplar ve öğretmenlerimizin bize olan ilgisi çok iyi. Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na bize vermiş olduğu imkânlardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Yaşar Torun Gençlik Merkezi’nde eğitim gören Tuğçe Nur Karabay, özellikle maddi imkanı olmayan öğrencilerin sosyal tesislerden faydalandığına dikkati çekerek, “Meslek lisesi öğrencisiyim. Geçtiğimiz yıl üniversite sınavlarında barajı dahi geçememiştim. Yaşar Torun Gençlik Merkezi’ne geldikten sonra derslerimde çok büyük yol kat ettim. Özellikle hocalarımız çok destek veriyor. Ben zengin bir ailenin kızı değilim. Paralı dershanelere giderek eğitim alamazdım. Ancak, belediyenin bize sağladığı imkanlardan faydalanmaya başladım. Burası olmasaydı ben okuyamayacaktım. Dershanenin istediği paraları ailem karşılayamaz. Bizlere bu imkanı sunan Şahinbey Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yaşar Torun Gençlik Merkezi’nde eğitim gören Elif Akar, öğretmenlerin yakın ilgisiyle sınavlara hazırlandıklarını belirterek, “Yaşar Torun Gençlik Merkezi’ne iki yıldır geliyorum. Burada hocalarımız daha iyi eğitim alabilmemiz için kendi ailelerinden biriymiş gibi bizlerle yakından ilgileniyorlar. Şahinbey Belediye Başkanımıza bizlere böyle bir imkan sunduğu için teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ