22.10.2018 - Gaziantep'in En Sevilen Sayfası

Şahinbey Belediyesi 400.000 Adet Fidan Dağıtıyor

Şahinbey Belediyesi 400.000 Adet Fidan Dağıtıyor

Şahinbey Belediyemiz, herkesin dikili bir ağacı olması ve “daha yeşil bir Şahinbey için” vatandaşlara 400.000 adet fidan dağıtım kampanyasını başlattı.

Her yıl geleneksel olarak fidan dağıtım kampanyası düzenleyen Şahinbey Belediyemiz bu geleneğini bu yıl da sürdürmeye devam etti. Balıklı Parkı’nda vatandaşlara çam fidanı dağıtan Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, daha yeşil bir Gaziantep ve Şahinbey için fidan dağıttıklarını ifade etti.

1.200.000 Adet Fidan Dağıttık

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, yeşili ve doğayı önemsediklerini bu nedenle de her yıl olduğu gibi bu yıl da fidan dağıtımına devam ettiklerini belirterek, “Peygamber efendimiz ‘Yarın kıyamet kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikin’ diye buyuruyor. Şehri güzelleştirmek ve havasını temizlemek çok önemli, göreve geldiğimiz günden bu yana ücretsiz fidan dağıtımı yaparak, daha yeşil bir Gaziantep, daha yeşil bir Şahinbey diyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak 561 tane park yaparak kendi alanlarımızı ağaçlandırıp, yeşillendirdik. Vatandaşlarımızın da kendi mülkiyetinde olan evinin bahçesine, mezarlığına veya köyüne nereyi isterse ağaç dikmesi için fidan dağıtımı yapıyoruz. Şu ana kadar 1.200.000 fidan dağıtımı gerçekleştirmiştik. Bu yılda 400.000 adet çam fidanı dağıtıyoruz. Sadece bununla sınırlı kalmayacağız. Özellikle çiftçilerimize fıstık ve zeytin fidanı dağıtımı için hazırlıklar yapıyoruz. Önümüzdeki ay içerisinde de bunun ücretsiz dağıtımını yapacağız. Amacımız şehrimizi daha güzel ve yaşanılabilir bir hale dönüştürmek” dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ