23.10.2018 - Gaziantep'in En Sevilen Sayfası

Şahinbey, Yamaçtepe´ye 3.000.000 Metre Kare Yol Açıyor

Şahinbey, Yamaçtepe´ye 3.000.000 Metre Kare Yol Açıyor
Şahinbey Belediyemiz, yeni mahallelerinden olan Yamaçtepe Mahallesi’nde yol açma çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Hızla büyüyen Şahinbey İlçesi’nde yapılan çalışmaları ekibiyle birlikte yerinde inceleyen Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşa hizmet için çalıştıklarını belirtti.

12.000.000 Metre Karelik Bir Alan

Yamaçtepe Mahallesi’ne yapılan yol çalışmalarını yerinde inceleyen Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, “Yamaçtepe 12.000.000 metrekare alan üzerinde olan bir mahallemiz ve bu bölgemizde yol açma çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor. Şu anda  çalışması yapılan yol 40 metre genişliğinde bir yol, bu mahallede 12.000.000 metre karenin yaklaşık %25’i yol oluyor ve bu da 3.000.000 metre kareye tekabül ediyor. Yamaçtepe Mahallemizdeki yolların yarıdan fazlası açılmış durumda hatta bazı alanlarda yapılan yol açma çalışması %75’in üzerinde. Bu bölgeyi üç etaba böldük ve çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor, altyapı kuruluşları da eş zamanlı buranın alt yapısını yaptıkları takdirde inşaatlar da hızlı bir şekilde başlayacak. 2018 yılında burada çok ciddi bir yapılaşma olacak. Burası şehrimizin batı kısmında havanın ilk geldiği, bir tarafta Sof Dağının bir tarafta Yamaç Tepe Ormanı ve Burç Ormanı olan yüksek havadar bir yer. Burası geniş yollarıyla parklarıyla sosyal tesisleriyle güzel bir yaşam alanı olacak. Gaziantep’imize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ