14.11.2018 - Gaziantep'in En Sevilen Sayfası

Şahinbey´de 12 Mahalle´nin Nüfusu 14 İl´den Büyük

Şahinbey´de 12 Mahalle´nin Nüfusu 14 İl´den Büyük

Şahinbey Belediyemiz 12 yeni mahalle ile birlikte büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.

Şahinbey ilçesi son nüfus verilerine göre 902.424 kişilik nüfusu ile 57 ili geride bıraktı. Şahinbey İlçesi’ne katılan 12 yeni mahallenin nüfusu 14 ilin nüfusundan daha fazla.

2009 yılı Aralık ayında yapılan adrese dayalı nüfus kayıtlarına göre 721.982 olan Şahinbey nüfusu günümüzde 12 yeni mahallenin katılımlarıyla birlikte 902.424’e ulaştı. Son nüfus verilerine göre 902.424 nüfusa sahip olan Şahinbey İlçesi’nin 12 yeni mahallesinin nüfusu 246.483 olurken, bu oran Türkiye’deki 14 ilin nüfusundan daha fazla olarak göze çarpıyor. Şahinbey Belediyemiz artan nüfusuna rağmen yeni projeler ve gelişen hizmet ağıyla 192 mahallesinin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor.

12 Mahalle Gaziantep’in Nüfusunun  % 12,29’unu Oluşturuyor

Her geçen gün büyüyen Şahinbey İlçesi’nin yeni yerleşim mahalleleri olan Yeditepe, Güneykent, Karataş, Şahintepe, Akkent, Mavikent, Bülbülzade, Abdulhamithan, Ertuğrul Gazi, İbn-i Sina, Geylani ve Beştepe Mahalleri’nin nüfusu 246.483 olurken, bu mahallerinin toplam nüfusu Erzincan, Karabük, Kırşehir, Bilecik, Sinop gibi 14 ilin nüfusundan daha büyük olduğu görülmüştür. Şahinbey Belediyemiz, büyüyen nüfusu ile gelişmekte olan ilçesine yeni projeleri ile aralıksız hizmet vermeye devam ediyor.

Her Zaman Vatandaşımızın Yanındayız

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçesi’nin her geçen gün daha da büyüdüğüne dikkat çekerek;  “Göreve geldiğimiz günden bu yana şehir merkezinde dokuz yeni mahalle kurduk ve bu mahallelerimizin nüfusu her yıl ortalama 24.000 artarak büyümektedir. Mahalle olan köylerinde bize bağlanmasıyla birlikte 80 tane yeni mahallemiz oldu. Yeni mahallelerimizin de katılımıyla birlikte 192’ye çıkan mahallelerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak, Halka Hizmet Hakka Hizmettir düsturu ile çıktığımız bu yolda, zaman gözetmeksizin her daim vatandaşlarımızın yanında olduk” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ