08.12.2018 - Gaziantep'in En Sevilen Sayfası

Türk Kızılayı Gaziantep Toplum Merkezi Hizmete Açıldı

Türk Kızılayı Gaziantep Toplum Merkezi Hizmete Açıldı
Türk Kızılayı 2012 Yılında Uluslararası Kızılhaç-Kızılay Dernekleri Federasyonu desteğiyle Uluslararası yardım çağrısında bulunmuş ve bu kapsamda başlatılan Toplum Merkezi Projesi devam ediyor.
Merkezin 11. Şubesinin açılışı Vali Vekili Uğur Aladağ, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ, Büyükelçi Adnan Keçeci, Şahinbey Kaymakamı Cemalettin Yılmaz ve Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun, Türk Kızılayı Genel Müdür Yardımcısı Alper Küçük ve diğer davetlilerin katılımıyla yapıldı.
Açılışta katılımcılara hitap eden Vali Vekili Aladağ; Bugün Kızılayımızın ilimizdeki örnek bir projesini daha başlatmak üzere burada toplandık.
Kızılayımız, Suriye krizi çıktığından beri Ülkemizin en önemli destek kurumlarından biri olmuş ve olmaya da devam etmektedir. Bu çerçevede ülkemizin yüz akı kurumlarından olan Kızılayımız, gerek ülkemiz insanının gerekse misafir ettiğimiz, bağrımıza bastığımız kardeşlerimizin hizmetinde önemli bir çalışma daha gerçekleştiriyor.
Bugün Toplum Destek Merkezlerine bir yenisini daha ekleyerek 11. Toplum Merkezini hizmete sunuyor.  Bu merkezler gerek çevresinde yaşayan vatandaşlarımızın, gerekse misafir ettiğimiz kardeşlerimize psiko-sosyal destek, meslek edindirme ve gençlik ve çocuk programlarını ilimizde yürütmeye başlamış bulunuyor.
Bu hizmetlerin ülkemize, ilimize ve misafir ettiğimiz kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyor, diğer şehirlere de örnek bir çalışma olmasını temenni ediyorum. Kızılayımız kalitesiyle, çalışma anlayışı ve disipliniyle yüz akımız olmaya devam edecektir” dedi.
Program, açılış kurdelesinin kesilmesi ve hizmet birimlerinin gezilmesiyle sona erdi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ