22.10.2018 - Gaziantep'in En Sevilen Sayfası

Türkiye´de En Çok Nikâh Şahinbey´de Kıyılıyor

Türkiye´de En Çok Nikâh Şahinbey´de Kıyılıyor

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi Evlendirme Memurluğunun 2017 yılında 6 bin 890 çiftin nikâhının kıyarak Türkiye’de en fazla nikâh kıyan belediye olduklarını ifade etti.

Şahinbey İlçesinde 6 bin 890 çift Şahinbey Belediyesi Evlendirme Memurluğunda yuva kurmak için evet dedi. 2017 yılında nikâh kıyılan en yoğun gün ise 07.07.2017 tarihi olarak ön plana çıktı.

“Nikâh Kıyımında Birinciyiz”

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi Evlendirme Memurluğunda iki çiftin nikâhını kıydıktan sonra yaptığı açıklamada, sadece Şahinbey bölgesindeki vatandaşların değil yabancı vatandaşların da nikâhlarını kıydıklarını hatırlatarak, “2017 yılı içerisinde kıydığımız nikâh sayısı 6 bin 890. Bu çok ciddi bir rakam. Sadece Şahinbeyli çiftlerimizin değil, aynı zamanda yurt dışından gelip Türk vatandaşlarıyla evlenenlerinde nikâhlarını kıydık. Göreve geldiğimiz bu güne kadar 65 değişik ülke vatandaşının Türk vatandaşlarıyla olan nikâhını kıydık. Böylece sadece Şahinbey, Gaziantep olarak değil bir nevi uluslararası da çalışmış oluyoruz. Birkaç gün içerisinde net belli olacak ama şuan ki duruma göre Türkiye’de en fazla nikâh kıyan belediyeyiz ve en fazla çocuk olan bir ilçenin belediyesiyiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ